Jak się modlić

Mam świadomość, że tego bloga czytają zarówno świetnie znający Biblię ludzie, jak i dopiero co narodzeni chrześcijanie, lub może lepiej zabrzmi – naśladowcy Isusa. Dlatego przypomnę ważne cytaty o modlitwie.
Coraz bardziej jestem przekonany, iż sposób modlenia się jest niezwykle ważną kwestią determinującą nasze szczęście.

Wiadomo, że satanistyczny,pełen okultyzmu Kościół katolicki, całkowicie wypaczył wiarę w Boga ustanawiając odwrotne prawa, tak jak szatan wpaja nam kulturę odwrotną do prawa Bożego.

Co mówi Biblia nt modlitwy?

Mt
(6) Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

Ze względu na to, że Biblię traktuje bardzo poważnie i pragmatycznie, co będę często przypominał, to chciałem w tym cytacie zwrócić na techniczny aspekt modlitwy. Wyróżniłem co tu jest ważne:

– zamknąwszy drzwi za sobą.
Ważne jest zamknięcie drzwi. W jakim celu? w celu skupienia, po to, by modlitwa dotarła do Boga. Rozproszone myśli powodują, że energia modlitwy wysyłana do Boga może nie dotrzeć.

Co prawda z tego co pamiętam nie ma poparcia w Biblii o modleniu się na głos, ale wg mojej oceny taki sposób ma sens. Jak wiadomo energia w przyrodzie nie ginie. Nie na darmo Bóg dał nam głos. Głos to są też wibracje matematycznie obliczalne. Jeśli mają wartość matematyczną, to i także mają swój kod podobnie do muzyki.

Bardzo ważna jest owa energia modlitwy. Na forum zbawieniecom.fora.pl podejmowany jest temat Agharty, wewnętrznej Ziemi. Jeśli jest to prawdą, to nasz Pan mieszka tylko ok 6000 km od nas.

http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/wewnetrzny-kosmos-pusta-ziemia-gdzie-mieszkamy,1583.html

Czy odległość może mieć znaczenie? myślę, że mieć może, ponieważ Bóg jako nasz ojciec musi mieć stały kontakt ze swymi dziećmi. Zwłaszcza, że wróg jest jeszcze bliżej. Mogę to porównać do relacji rodzice – dziecko, gdzie rodzice dają wolną wolę już dorosłym dzieciom, ale są w pobliżu i czuwają. Jest niewiele przypadków dużej odległości dzieci od rodziców w tysiącach km. Strzelając średnia wynosi 20km. W czasach wewnętrznej migracji niektórzy dochodzą do 200-300km co pozwala na względnie częste odwiedzanie się.

Jak jeszcze mamy się modlić?

(7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.
(8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie.
(9) A wy tak się módlcie:

Napisałem o modlitwie Ojcze nasz tutaj: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/01/ojcze-nasz-nowe-spojrzenie-na-modlitwe.html

Bezsensowne powtarzanie w koło Macieju różańca jest dobrym sposobem aby Bóg nas nie wysłuchał. To robi szatan zarówno w KRK jak i wśród Buddystów. Jakie zadziwiające podobieństwo nieprawdaż? nie jedyne. Poza różańcem, dzwony, ołtarze, figurki równiez.

Bóg wie czego potrzebujemy, ale jako nasz Ojciec pragnie należytego szacunku. Mamy z pokorą poprosić o to czego chcemy.

Miejsce

Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. 26 On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, 27 aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. 28 Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: „Jesteśmy bowiem z Jego rodu”. 29 Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. 30 Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, 31 dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych”.

Jak wcześniej wspominałem Bóg jest w ukryciu: „Ojciec twój, który widzi w ukryciu”. W ostatnim cytacie mamy napisane że nie ma go tam gdzie jest kościół, czyli w świątyniach zbudowanych ręka ludzką. Isus powiedział gdzie jest świątynia Boża atakując faryzeuszy:

Jana

(19) Isus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
(20) na to rzekli Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować?
(21) Ale On mówił o świątyni ciała swego.
(22) Gdy więc został wzbudzony z martwych, przypomnieli sobie uczniowie jego, że to mówił, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Isus.

Isus mówił o antymaterialnej świątyni, nienamacalnej. Żydzi się z nim kłócili mówiąc: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty w trzy dni chcesz ją odbudować?”
Ale Isus mówił o świątyni swego ciała.

Dzięki DNA jesteśmy skomunikowani z Bogiem i Bóg zaleca nam jak mamy się modlić ażeby modlitwa docierała:

1. W odosobnieniu. Może być np podczas jazdy autem
2. Bez powtarzania jak w różańcu. Bóg to Bóg, zrozumie za pierwszym razem.
3. Nie w lucyferiańskich kościołach.
4. Na głos.
5. Modlitwa to nie tylko Ojcze nasz ale i nasza rozmowa z Bogiem. Rozmowa monolog ponieważ Bóg słyszy ale nie odpowie głosem.

Na koniec żart:

Wielu żydów modli się pod ścianą płaczu, ale jeden szczególnie zawodzi. Po prostu wyje. Któryś w końcu nie wytrzymał i podszedł do swego współwyznawcy aby spytać:
„dlaczego tak głośno płaczesz, o co się modlisz?”
na co ten szczególnie płaczący odparł :
„modlę się o 100 dolarów”
Pytający się wyjął z portfela 200 dolarów dając je temu płaczkowi mówiąc:
„masz to 200 dolarów bo my tu nie o takie sumy się modlimy”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Jak żyć, Rozważania biblijne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s