Astrologia, demony i upadłe anioły

Czym jest astrologia?

Astrologia (gr. αστρολογία astrología = άστρον ástron + λόγος lógos, ’nauka o gwiazdach’) – polega na badaniu położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. Wikipedia
Dobrym przykładem na oddziaływanie ciał niebieskich na Ziemię jest Księżyc, który to sprawia, że mamy przypływy i dopływy zależnie od jego faz.
Tak się składa że astrologią interesowałem się przez wiele lat. Mam kilkadziesiąt książek i setki godzin zgłębiania wiedzy. Czytając efemerydy – tabele przypominające system binarny w komputerze, z tym że zera i jedynki zastępują minuty, godziny i symbole planet. Dla każdego kto widzi to pierwszy raz jest niczym jakaś tabela matematyczna którą ciężko zrozumieć
To co mogę powiedzieć o astrologii, to niestety, ale że to działa. Często w rozmowie o astrologii ze znajomymi mówiłem im, że po podaniu godziny urodzenia będę wiedział więcej niż ty sam/a o sobie.
To nie były fakty, które dały się naciągnąć pod horoskop lub na odwrót. Np pewna kobieta miała  ascendent w koziorożcu. Wynika z tego, że zazwyczaj są bardzo złe stosunki z ojcem i braćmi jeśli braci ma. Chodzi o linię męską. Z ojcem prawie brak kontaktu.
Saturn zaś, w horoskopie ukazuje nasze ograniczenia. I tak dalej..

Artykuł ten postanowiłem napisać z kilku powodów:
1. W kontekście Biblii
2. W kontekście mitologii
3. Aby zapoczątkować temat nie do końca zbadany.

Biblia mówi o astrologii w ten sposób:

Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią.
Kpł 20, 27a

Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary;
PWt 18, 10

Masz już dosyć mnóstwa twoich doradców.
Niechaj się stawią,
by cię ocalić, owi opisywacze nieba,
którzy badają gwiazdy,
przepowiadają na każdy miesiąc,
co ma się z tobą wydarzyć.
Oto będą jak źdźbła słomiane,
ogień ich spali.
Nie uratują własnego życia
z mocy płomieni.
Iz 47,13-14Astrologia a mitologia.

Jak wiadomo, każdemu znakowi zodiaku patronuje planeta. Na przykład Wadze – Wenus, baranowi – Mars itd. Nazwy planet są tożsame z mitologicznymi postaciami. Ostatnimi czasy dowiedzieliśmy się, że owe postacie mitologiczne żyły naprawdę i są nimi upadłe anioły. Cała otoczka mitologii, rzymskiej, greckiej i innych jest oparta na faktach a zakropiona jedynie lokalnym folklorem.

Co warto zbadać i czym się zainteresować

Na pewno  obszarem do zbadania jest tzw kult astralny, zwany także astrolatrią:

„Kult ciał niebieskich uważanych za bóstwa, demony lub ich za siedziby; Słońca, Księżyca, gwiazd, planet, które zostały podniesione do rangi obiektów czci religijnej.

Kult ten jest obecny w większości systemów politeistycznych. W szczególnie rozbudowanej formie pojawił się w rozwiniętych kulturach Azji (Indie, Chiny, Mezopotamia), w basenie Morza Śródziemnego (Egipt, Grecja, Rzym) oraz w wysoko rozwiniętych cywilizacjach obu Ameryk (Aztekowie, Majowie, Inkowie). Astrolatria wiązała się z reguły z uprawianiem astrologii, a wynikała z przekonania, iż pewne zjawiska przychodzące m.in. wraz ze zmianą pór roku i odbierane przez człowieka jako pozytywne lub negatywne, związane są z określonymi ciałami niebieskimi.

Astrolatria przybiera różne formy:

ciała niebieskie zostają utożsamione z bóstwami – przykładem tego może być związek Atona ze Słońcem
ciała niebieskie traktowane są jak symbole, za którymi kryją się niepostrzegalni bogowie – na przykład: tarcza słoneczna jako przejaw boga Re
ciała niebieskie odczytywane są jako tajemne pismo bogów – obserwowane w wierzeniach Babilonu, co znalazło odzwierciedlenie w rozwiniętych studiach astrologicznych.” wikipedia.

Tak więc planety są albo uosobieniem bóstw albo miejscem ich zamieszkania. Nie tak dawno dokopałem się do wiedzy, która zaprowadziła mnie do Syriusza jak miejsca pobytu Szatana. Czy faktycznie tak jest?  nie wiem, ale Syriusz jest propagowany w UE: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/01/syriusz-miejscem-zamieszkania-szatana.html

Może to jest tak, że po zbuntowaniu się szatana, ten zabrał 1/3 innych aniołów i jako „domy” wybrali sobie te planety.
Myślę, że planety mają kolosalne znaczenie w rządach szatana na ziemi. Zapewne z tych wszystkich planet lub z ich części przylatuje do nas owiane wielką tajemnicą rządów – UFO.
Wiele wydarzeń historycznych w USA miało początek kiedy słońce było w znaku panny. Podobne położenie towarzyszyło tzw Nowym Niemcom w roku ubiegłym:

Uwaga filmik nakręcony przez wyznawców new age, ale pokazujący fakty.
„Nowe Niemcy” nowopowstałe państwo ma własną walutę z symboliką lucyferiańską.

Planety, demony czy upadli aniołowie mogą determinować nasz los w ten sposób. Napisałem „demony, upadli aniołowie” ponieważ do końca nie jestem pewien kto tam jest. Jeśli założymy że bóstwa mitologiczne to upadli, to tym samym nie mogą być nimi demony , uważane przez wikipedię za miejsce ich pobytu. Z drugiej strony Wikipedii nigdy nie można do końca wierzyć
To co jest nie zbadane, to czas między narodzeniem duszy człowieka a urodzeniem fizycznym. Czy jest to poczęcie czy pewna faza samej już ciąży. Skąd wędruje dusza? gdzie przebywa po śmierci.
Wpływ upadłych na nasze życie powoduje iż jesteśmy tutaj ich niewolnikami do czasu powrotu Chrystusa.
Póki co wydaje się, że zarządzają nami z góry i każdy jest odpowiedzialny za konkretną sferę życia danej jednostki.
Wynika z tego również, że jeśli upadli zamieszkują te wszystkie planety układu słonecznego, to jesteśmy na masową skalę oszukiwani co do  braku życia na tych planetach. Mitologia opisywałam nam ich jako fizyczne istoty, tak więc powinni przebywać tam wraz z innymi stworzeniami lub może stworami przypominającymi mutantów z trylogii „Gwiezdne wojny”.

W prakulturze spotyka się kult gwiazd u Hotentotów (kult Plejad), u szczepów austral. Juin, Kurnajów i Wiradiuri (kult Plejad i Oriona) i Algonkinów w Ameryce Pn.

W kulturach rolniczych Plejady, ze względu na ich funkcje oznajmiające zmianę pór roku, są przedmiotem kultu w postaci bogatszych ceremonii związanych z hodowlą roślin; czci doznaje też planeta Wenus jako Gwiazda Poranna i Wieczorna, oraz gwiazdy Syriusz i Orion, które pod względem rel. nigdy jednak nie odgrywały takiej roli, jak Słońce i Księżyc.

Częściej spotyka się kult Jutrzenki w młodszych kulturach pierwotnych. Wśród szczepów pasterskich kultury zasadniczej kult Słońca spotyka się u Se-liszów (Coeur d’Aléne), u niektórych szczepów buszmeńskich, Bhilów w Indiach, Tunguzów zabąjkalskich, jenisejskich i pn. Samojedów Sajańskich i Jukagirów, u afryk. Suk i Jaluo.

Bóstwa astralne występują prawie w każdym systemie poli-teistycznym, ale wpływ ich dopiero wtedy wzrasta, gdy zaczyna się je identyfikować z jakimś bogiem osobowym, np. z Istotą Najwyższą.

http://www.eduteka.pl/doc/astrolatria

Wenus jak dowiedzieliśmy się z tekstu który  opublikowałem wczoraj o kulcie maryjnym symbolizuje boginie Aszter. Hermes (Mercury) zaś  jest praojcem masonerii. W mitologii greckiej gwiazda jest punktem końcowym heroicznej podróży. Zdaniem Platona ciała niebieskie to widzialni bogowie, posiadający ciało i duszę.Dla nas to będą upadli.

To wszystko wygląda na to, że posiadamy co prawda wolną wolę, ale miejsce urodzenia duszy, rodzice są nam narzucani. W jaki sposób? przyznam, że nie mam zielonego pojęcia.
Isus Chrystus i jego powrót jest jedyną szansą na uwolnienie się od upadłych. Drugiej nie będzie.
Być może meteory, które pojawiły się nad Rosją a i później na całym świecie ( http://zmianynaziemi.pl/wideo/calej-ziemi-dochodzi-licznych-obserwacji-upadajacych-meteorow ) są skutkiem wojny w kosmosie:

„nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie… I został strącony wielki Smok. Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie”

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Okultyzm, magia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s