Niechrześcijańskie zawody i stanowiska pracy

Mam świadomość, że zapewne jest to kontrowersyjny tytuł. Owszem tak, ale pozornie. Jeśli na świat spojrzymy okularami Biblii to ciężko się będzie nie zgodzić z tezą iż człowiek wierzący w Boga, chrześcijanin, naśladowca Isusa Chrystusa nie powinien pracować w następujących instytucjach lub na miejscach pracy jak niżej.

1. Pracownik banku. Instytucji typu grosik i Provident. Pracownik lub właściciel lombardu. Komornik.

Uzasadnienie:

Ezechiela
22 ( 12) U ciebie przyjmują łapówki za przelew krwi. Bierzesz odsetki i dopłatę, i krzywdzisz gwałtem swojego bliźniego, a mnie zapomniałeś – mówi Wszechmocny Pan.”
18 (17) Powstrzymuje swoją rękę od złego, nie pożycza na lichwę i nie bierze odsetek, przestrzega moich praw, postępuje według moich przykazań – ten nie umrze za winę swojego ojca, na pewno będzie żył.

Kapłańska
(35) Jeżeli zubożeje twój brat i podupadnie, to ty go wspomożesz na równi z obcym przybyszem czy tubylcem, aby mógł żyć obok ciebie.
(36) Nie bierz od niego odsetek ani lichwy, a bój się swojego Boga, aby twój brat mógł żyć obok ciebie.
(37) Nie dasz mu swoich pieniędzy na odsetki, a swojej żywności mu nie dasz, aby więcej odebrać.

Mój komentarz: znam wiele osób, które zniszczyły sobie życie przez lichwę

2. Pracownik urzędu

Uzasadnienie:

(1) A gdy się Samuel zestarzał, ustanowił swoich synów sędziami nad Izraelem.
(2) Starszemu jego synowi było na imię Joel, młodszemu zaś Abiasz. Byli oni sędziami w Beer-Szebie.
(3) Lecz jego synowie nie chodzili jego drogami, gonili raczej za zyskiem, brali datki i naginali prawo.
(4) Zebrali się tedy wszyscy starsi izraelscy, przyszli do Samuela do Ramy
(5) I rzekli do niego: Oto zestarzałeś się, a twoi synowie nie chodzą twoimi drogami, ustanów więc nad nami króla, aby nas sądził, jak to jest u wszystkich ludów.
(6) Ale Samuelowi nie podobało się to, że mówili: Daj nam króla, aby nas sądził. I modlił się Samuel do Pana.
(7) A Pan rzekł do Samuela: Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co mówią do ciebie, gdyż nie tobą wzgardzili, lecz mną wzgardzili, bym nie był królem nad nimi.
(8) Zgodnie ze swoimi postępkami, jak postępowali ze mną od dnia, gdy wyprowadziłem ich z Egiptu, aż do dnia dzisiejszego, porzucając mnie, aby służyć innym bogom, tak postępują oni także z tobą.
(9) Otóż teraz usłuchaj ich głosu. Ostrzeż ich jednak uroczyście i podaj im do wiadomości uprawnienie króla, który będzie nad nimi królował.
(10) I powiedział Samuel wszystkie te słowa Pana ludowi, który domagał się od niego króla.
(11) Rzekł więc: Takie będzie uprawnienie króla, który będzie nad wami królował: Będzie zabierał waszych synów i sadzał ich na swoich wozach i rumakach, aby biegali przed jego wozem,
(12) Aby byli mu dowódcami nad tysiącami i dowódcami nad pięćdziesiątkami, aby uprawiali jego rolę, sprzątali jego żniwo, sporządzali oręż i przybory do jego wozów wojennych.

(13) Będzie zabierał wasze córki, aby sporządzały wonne maści, aby gotowały i piekły.
(14) Najlepsze wasze pola i winnice, i gaje oliwne zabierze i da swoim sługom.
(15) Z waszych plonów i winnic będzie pobierał dziesięcinę i dawał z niej swoim dworzanom i sługom.
(16) Najlepsze wasze sługi i służebnice, i najlepsze wasze bydło, i osły zabierze i zatrudni w swojej gospodarce,
(17) Na wasze trzody nałoży dziesięcinę, a wy będziecie mu za sługi.
(18) A jeśli kiedyś będziecie narzekali z powodu króla, którego sobie obraliście, Pan wam wtedy nie odpowie.
(19) Lud jednakże nie chciał słuchać głosu Samuela, lecz odpowiedział: Nie tak, ale niech król będzie nad nami!
(20) I my chcemy być takimi, jak wszystkie ludy, niech nas sądzi nasz król, niech nam przewodzi i niech on prowadzi nasze wojny!
(21) Samuel wysłuchał wszystkich słów ludu i przedstawił je Panu.
(22) Pan zaś rzekł do Samuela: Usłuchaj ich głosu i ustanów im króla! Samuel rzekł więc do mężów izraelskich: Idźcie każdy do swego miasta!

Przysłów 14,23 Każda mozolna praca przynosi zysk, lecz puste słowa powodują tylko straty.

Według najnowszych badań opinii publicznej, aż 94 proc. respondentów twierdzi, że jest to częste zjawisko w naszym kraju. Za łapówkę wciąż można załatwić przyjęcie do pracy (78%) przychylną decyzję w urzędzie (75%), korzystny wyrok sądu (65%), a nawet unieważnienie ślubu kościelnego (26%).

Co na to Biblia:

Księga Przysłów:

(23) Bezbożny przyjmuje łapówki ukradkiem, aby wykrzywiać ścieżki prawa.
(14)Dar po kryjomu dany uśmierza gniew, a największą nawet złość upominek z zanadrza.

Mój komentarz: powyższe cytaty z księgi Przysłów dotyczą głównie urzędników wpływowych jak naczelnicy, kierownicy.

Biurokracja i praca w urzędzie sprzyja łamaniu zasad Bożych. Urzędnik dodatkowo nie pełni służebnej roli wobec społeczeństwa a najczęściej jest odwrotnie: to on nam łaskę robi. W firmie prywatnej klient jest panem i traktowany jest uprzejmie i z należytą kulturą.
Praca w urzędzie podobnie jak w banku, jest pracą na rzecz systemu szatana.

źródło: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/04/zydzi-byli-sami-sobie-winni.html?showComment=1365343291279#c9001670227680499973 

Praca w urzędzie to również brak szacunku do samego siebie i czynne uczestnictwo w utrudnianiu ludziom życia jak w przypadku Waldka Deski, który za 20tys zbudował sobie dom oraz rodzinie mieszkającej w …. baraku:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/za-wybudowanie-niskim-kosztem-domu.html

tudzież zabieraniu rodzicom dzieci:

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/03/pomozmy-rodzinie-bajkowskich.html

Nawet bierny udział na podrzędnym stanowisku stawia urzędnika chrześcijanina w odpowiedzialności za bliźniego a tym samym pod recenzję Bożą.
Zapewne zdarzają się w urzędach dobrzy ludzie ale w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że Ci ludzie pracują dla systemu szatana.

3. Biznesmen 

Uzasadnienie:

„prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego”

Mowa oczywiście jest o najbogatszych, którzy nie liczą się z człowiekiem. Na pewno nasz Pan nie miał na myśli kogoś kto prowadzi w czasach obecnych jakiś mały sklepik odzieżowy lub kiosk z gazetami. Tak czy owak wielkość biznesu nie ma zbyt dużego znaczenia a raczej pęd ku bogactwu i mamonie co jest widoczne np wśród lekarzy.

Jakie grzechy popełniają pracodawcy mali i średni:


(14) Nie czyń krzywdy najemnikowi, biedakowi i ubogiemu z twoich braci albo z obcych przybyszów, którzy są w twojej ziemi, w twoich bramach.
(15) W tym samym dniu, kiedy wykonał swoją pracę, dasz mu jego zapłatę, przed zachodem słońca, gdyż on jest biedny i z tego się utrzymuje, aby nie wołał do Pana przeciwko tobie, bo miałbyś grzech”

W Polsce katolickiej mamy trochę inny system niż w krajach protestanckich np w Anglii. Tam wynagrodzenie płacone jest jako tygodniówka. U nas nie dość że trzeba czekać miesiąc, to często pracownicy nic nie dostają na podobieństwo kraju, który gości stolicę kościoła katolickiego Watykan czyli Włoch. Wiem od wielu osób, że ten kraj który powinien być wzorem cnót jest jego całkowitym zaprzeczeniem.

Jeremiasza
(13) Biada temu, który buduje swój dom na niesprawiedliwości, a górne komnaty na bezprawiu, swojemu bliźniemu każe za darmo pracować i nie daje mu jego zapłaty.

4. Politycy

Uzasadnienie:

 

Mateusza 10.10 : albowiem godzien jest robotnik wyżywienia swego.

Jakuba 5.4 (4) Oto zapłata, zatrzymana przez was robotnikom, którzy zżęli pola wasze, krzyczy, a wołania żeńców dotarły do uszu Pana Zastępów.

Kapłańska 19: (13) Nie będziesz uciskał swego bliźniego i nie będziesz go obdzierał.

Koszty pracy zafundowane przez satanistyczne rządy łącznie z PIS, PSL, sld itd nie pozwalają na godziwe wynagrodzenie za poświęcony czas i pracę. Obecni politycy pokazują się przed fleszami z klerem, wszyscy chórkiem są niby chrześcijanami a tak na prawdę nas po prostu okradają z naszej pracy. Są to zwykli złodzieje w garniturach.
Do grzechów polityków dochodzi: korupcja, kłamstwa, obmawianie itd

5. Prawnik 

Biblia zakazuje przysięgania:

List Jakuba: (12) A przede wszystkim, bracia moi, nie przysięgajcie ani na niebo, ani na ziemię, ani nie składajcie żadnej innej przysięgi; ale niech wasze „tak” będzie „tak”, a wasze „nie” niech będzie „nie”, abyście nie byli pociągnięci pod sąd.

Jako komentarz do tego zawodu posłuży także ten oto opis bardzo cennego filmu pt Adwokat diabła:

„Adwokat Kevin Lomax szybko pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Do tej pory nie poznał gorzkiego smaku porażki, na sali sądowej odnosi same sukcesy, choć nie zawsze idzie uczciwą drogą. Jest najsprytniejszy i najlepszy, ale dla ambitnego prawnika to wciąż za mało. Nadal pracuje jedynie w niewielkim rodzinnym Gainesville na Florydzie, choć ma o wiele wyższe aspiracje. Gdy otrzymuje ciekawszą propozycję w dużym mieście, przyjmuje ją bez wahania, mimo przestróg pobożnej matki, która uważa, że syn wkracza w świat grzechu i okrucieństwa. Umiejętności Lomaxa docenia szef jednej z najpotężniejszych firm prawniczych w Nowym Jorku, John Milton, angażując młodego prawnika. Kevin bez żalu opuszcza Gainesville, a towarzyszy mu piękna żona Mary Ann. Jest oszołomiony Nowym Jorkiem, eleganckimi biurami firmy prawniczej prowadzącej interesy na całym świecie. Największe wrażenie robi na nim sam szef, John Milton, obdarzony niezwykłą charyzmą, inteligentny, dowcipny, i zarazem, jak się wkrótce Kevin przekona, okrutny i zły. Milton nakłania Lomaxa do pozostania na stałe w Nowym Jorku, omamiając wysoką pensją i luksusowym apartamentem na Manhattanie przy Piątej Alei. Zafascynowany ekskluzywnym światem, wpływowymi znajomościami, Kevin jest gotów zrobić wszystko, by nie wypaść z gry”
źródło: http://www.filmweb.pl/Adwokat.Diabla/descs

Jest też wiele innych stanowisk nie mających bezpośredniego uzasadnienia w Biblii jak:

telemarketing – nakłanianie do podpisania niekorzystnych umów
agent ubezpieczeniowy – jak wyżej
Pragnę zwrócić uwagę, że kościół katolicki i jego sługi nic kompletnie nie mówią na temat powyższych problemów. Dlaczego? pomyślcie sami.

Wiem, że w tzw Polsce jest ciężko o pracę, ale to nie oznacza, że chrześcijanin może sobie naginać Biblię. Pewien młody człowiek napisał na mym blogu bardzo wartościowy komentarz co do systemu wartości i pracy a przede wszystkim zaufania Bogu co moim zdaniem jest kluczowym elementem wiary w Boga. Człowiek ów zrezygnował z systemu szatana:

„Jestem osobą młodą, studiuję, rodzice oczywiście dają mi ile są w stanie, no ale nie będę ukrywać, że aby mieć na wyjście do kina czy na kawę z dziewczyną to muszę dorabiać.
Pracuje przez internet, redaguje różne treści na strony www, ale mniejsza z tym. Chodzi o to, że miałem pracę, która nie do końca była uczciwa, nie była fałszerstwem, kłamaniem ale bardzo często musiałem „kolorować” rzeczy, których nie do końca chciałem, ale musiałem, zarabiałem marnie a musiałem się napracować, jakoś 8zł/h pracując na czarno i studiując dziennie to kokosów nie mogłem zarobić a praca byla bardzo monotonna i nużąca(zdaje sobie sprawę, ze ludzie pracuja za mniej, bo muszą i to fizycznie), reklamowałem przeróżne chwilówki w internecie.
Jednak pewnego razu powiedziałem sobie „dosyć tego” i odszedłem z pracy, zerwałem kontakty ze zleceniodawcami, stwierdziłem, że wolę żyć biedniej niż koloryzować prawdę w tym całym szatańskim systemie finansowym (byłem wtedy w momencie ponownego naradzania się jako chrześcijanin).
Co wyszło po pewnym czasie? Dostałem bardzo dobrze płatną pracę w polskiej firmie, w języku angielskim (także przez internet). Dzięki temu mogę poświęcać czas na naukę, popracować trochę, stać mnie na prowadzenie normalnego życia. Wystarczy odejść od zła, zaufać Bogu i dać coś z siebie a wszystko będzie dobrze.
Zresztą moja cała rodzina miała problemy finansowe, z pensji ojca nie szło utrzymać mnie na studiach, reszty domowników, opłaty ogromne itp. Jednak modlitwa i zaufanie do końca Bogu przyniosły pozytywne rezultaty. Pamiętam jak mama przez ponad rok nie mogła znaleźć jakiejkolwiek pracy, modliła się, Pismo czytała aż w końcu wszystko zaskoczyło a jak już pracę znalazła to dobrą gdzie nikt jej nie poniża. Mi także życie osobiste się układa, naprawdę, mówie to szczerze. Tylko i wyłącznie należy Bogu zaufać i WSZYSTKO się ułoży, pomimo tego iż w życiu jest różnie,”

Człowiek został stworzony nie tylko dla zaspokajania potrzeb własnych i gratyfikacji finansowych. Nasza praca jest wkładem w zbiorowość w jaką żyjemy. Nie zyjemy odizolowani od reszty po otrzymaniu wypłaty. Godząc się ze światem zła tworzymy jakość Zła. To od nas zależy na ile pozwolimy złu funkcjonować.

Reasumując:

 

(24) Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi.

 

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Jak żyć, Odniesienia do Biblii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s